Świnka morska - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy RegulaminRegulamin    - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Granulat??

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Chlewik - www.swinkimorskie.com Strona Główna -> Karmienie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ewuś... ;)

PostWysłany: Sob Gru 12, 2009 8:49 pm    Temat postu: Granulat?? Odpowiedz z cytatem

Słyszałam że młodym świnkom należy dawac granulat zamiast karmy. Ja swoim 5 miesięcznym chłopakom daje normalna karmę i nic im nie jest. Smile Czy mam kupowac od teraz granulat Question Question
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Vampi

PostWysłany: Sob Gru 12, 2009 10:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepiej dla świnki byłoby, żeby miała pokarm, który zawiera jak najwięcej włókna (powoduje ono dłuższe przeżuwanie pokarmu, a tym samym lepiej ściera trzonowce) no i oczywiście odpowiednich dla świnek witamin, w tym jak największej ilości witaminy C.

To czy będziesz chciała podawać granulat ekstrudowany (najbardziej popularny i polecany to Cavia Complete fimy Versele Laga) zależeć będzie od Ciebie. Jednak radziłabym przejść, stopniowo, na inny pokarm.
Musisz wziąć pod uwagę również to, że świnki mogą nie chcieć od razu jeść granulatu, dlatego trzeba przestawiać brzdące stopniowo.

Mój wieprzek przez długi czas jadł tylko karmy Vitakraftu, teraz w większości podaję jej Cavie Complete zmieszaną z małą ilością Vitakraftu i wszystko co twarde pozostaje zjedzone, a wyrzucam samo ziarno, którego knurek nie je Smile Jak skończy mi się Vitakraft, świnka będzie tylko na Cavii. Myślę, że będzie to dla niej najlepsze rozwiązanie Smile
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Chlewik - www.swinkimorskie.com Strona Główna -> Karmienie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: