Świnka morska - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy RegulaminRegulamin    - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dlaczego mojej śwince wypada BARDZO DUŻO sierści?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Chlewik - www.swinkimorskie.com Strona Główna -> Pielęgnacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kamilcia

PostWysłany: Wto Maj 11, 2010 2:04 pm    Temat postu: Dlaczego mojej śwince wypada BARDZO DUŻO sierści? Odpowiedz z cytatem

Mojej śwince parę miesięcy temu zaczęła wypadać sierść. Zaczęłam dawać jej więcej warzyw i stopniowo zmieniłam karmę na lepszą, specjalnie taką która daje lepszą sierść. Sierść wprawdzie była bardziej lśniąca i sierść przestała wypadać.
Niestety nie wiem dlaczego tak się stało (chce unikać tych sytuacji w przyszłości) oraz co zrobić by śwince odrosła sierść. Dużo warzyw i dobra karma nie wystarczają. Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wesolaz

PostWysłany: Wto Maj 11, 2010 2:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

5. Dlaczego mojej śwince wypada sierść?

Nadmierne wypadanie sierści świadczy często o chorobie skórnej, szczególnie, gdy pojawiają się strupki. Im szybciej się zareaguje – tym krótsze i mniej bolesne leczenie.

10. Grzybica - co to jest i jak sobie z tym radzić?

Grzybica jest jedną z najczęstszych chorób skóry u świnek morskich. Pierwszymi objawami są nadmierne drapanie się zwierzaczka i wypadanie sierści, jeśli więc zauważysz na ciele świnki strupki i łyse miejsca (nie licząc za uszami, tam nie ma sierści naturalnie) natychmiast zgłoś się do weterynarza od zwierząt egzotycznych. Im szybciej zaczniesz leczenie, tym krócej będzie trwało. Nie leczona grzybica błyskawicznie się roznosi i w bardzo ciężkich przypadkach może doprowadzić do śmierci, ale leczona nie jest groźna i w 100% wyleczalna. Leczenie polega na smarowaniu zmienionych chorobowo miejsc, wspomagająco można robić okłady z rozcieńczonego w wodzie nadmanganianu potasu (woda musi mieć kolor lekko różowy, nie ciemny, bo świnkę będzie szczypać) – działa on przeciwgrzybiczo, przeciewbakteryjnie i przyspiesza gojenie się strupków.
Aby grzybica nie powróciła należy pamiętać by:
-rozdzielić świnki, jeśli posiadasz więcej niż jedną (lecz jeśli trudno je było połączyć i chcesz tego uniknąć musisz obserwować zdrową świnkę)
-myjąc klatkę za każdym razem ją odkażać np Ace lub rozcieńczonym Domestosem, potem dokładnie spłukać by śwince nic nie było.
-dezynfekować wszystko z czym świnka miała kontakt.
-myć ręce po każdym kontakcie ze świnką by nie "roznosić" grzyba po mieszkaniu
-do czasu wyleczenia nie wypuszczać świnki na spacery po mieszkaniu
-stosować leki około dwóch tygodni po ustąpieniu objawów (tydzień minimum!).
Podobne objawy do grzybicy występują przy świerzbie – należy postępować tak samo jak przy leczeniu grzybicy, tylko lekarz zamiast maści podaje śwince zastrzyki.

To były cytaty z naszego chlewikowego faq.
podsumując: szybko do weta!
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Amber

PostWysłany: Wto Maj 11, 2010 6:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Albo linieje, i należy ją wyczesać.
Moje okresowo linieją.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Chlewik - www.swinkimorskie.com Strona Główna -> Pielęgnacja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: